Lula - Rekonštrukcia starej sýpky

Samostatne stojaca bývalá budova sýpky väčších rozmerov prerobená na administratívnu budovu so sociálnym zázemím - moderná, vysoko úsporná.

Prízemie tvorí jeden veľkorysý otvorený priestor spoločenskej miestnosti s príručnou kuchyňou a jedálňou. Podlahe prízemia dominuje pochôdzna presklená pivnica.

Na prvom poschodí sa nachádzajú 3 samostatné miestnosti, spoločná kuchynka so stolovaním a malá obývačka. Súčasťou poschodia je aj technická miestnosť, 2 kúpeľne so sprchou, umývadlom a WC a 2 samostatné toalety.

Na druhom poschodí sa nachádza veľkorysý otvorený priestor až po priznaný krov. V priestore je kuchynka so stolovaním, pracovňou a priestrannou konferenčnou časťou. Tomuto priestoru dominuje okrem priznaného krovu aj dvojica veľkoformátových okien, ktoré umožňujú panoramatický výhľad na široké okolie. Ďalej sa tu nachádza aj 1 samostatná izba, technická miestnosť a kúpeľna so sprchou, umývadlom a WC.

Pôvodná budova sýpky je postavená z tehál, následne zateplená. Nové stropy (podlahy) jednotlivých podlaží tvoria drevené priznané hranoly a tatranský profil, krov je drevený priznaný s nadkrokvovou izoláciou, krytinu tvorí hliníkový plech (šablóna). Budova spĺňa nízkoenergetickú triedu. Zdroj tepla: tepelné čerpadlá + klimatizácia. Samozrejmosťou je bezkáblové ovládanie elektriny v celej budove.


Prečítajte si aj naše články :