Kalná nad Hronom - Výstavba protihlukovej steny

Družstvo v Kalnej nad Hronom sa rozhodlo pre realizáciu novej pozberovej linky. Na ochranu okolia pred zvýšenou hlučnosťou sme okolo jej areálu vybudovali protihlukovú stenu.

Protihluková stena na zníženie hlučnosti

Protihluková stena chráni okolie budúcej pozberovej linky pred nadmerným hlukom. Chráni obyvateľov neďalekých domov pred jeho vplyvom na psychiku aj zdravie. Prínosom je tiež znižovanie prašnosti počas realizácie stavby aj prevádzky linky, čím prispieva k zachovaniu komfortu bývania. Protihluková stena v Kalnej nad Hronom je vyhotovená z inovatívneho materiálu, ktorý účinne pohlcuje zvuk a zabraňuje jeho prenikaniu do okolia. Základ tvorí štrkové lôžko s geotextíliou a železo-betón.

Dôraz na každý detail

Protihluková stena z nepriehľadných panelov slúži nielen na pohltenie hluku. Zároveň sa využíva ako oplotenie pozemku. Pri jej realizácii sme dbali na dôkladné utesnenie spojov jednotlivých konštrukčných prvkov, čo zaručuje jej účinnosť. Použité materiály výborne odolávajú poveternostným vplyvom, nárazom a zachovávajú si svoj tvar aj pri zmenách teplôt. Tieto vlastnosti sú zárukou zachovania funkčnosti steny počas celej doby jej životnosti.

Ako to vyzeralo počas výstavby:


Prečítajte si aj naše články :