Aké výhody vám prinesie stavba domu na kľúč

19.05.2022

Postaviť rodinný dom je časovo aj finančne náročný projekt. Mnoho ľudí sa do neho púšťa svojpomocne, pričom realizácia spravidla zaberie 2 - 3 roky od jej začatia. Namiesto pracovných víkendov a dovoleniek, ktoré by ste trávili na stavenisku, sa však môžete jednoducho len nasťahovať do nového domu. A stavba domu na kľúč má tiež iné výhody.

Čo všetko zahŕňa stavba domu na kľúč

Pod pojmom stavba domu na kľúč sa rozumie zabezpečenie celej výstavby rodinného domu. Všetky práce od začiatku prípravy základov až po vyhotovenie diela za vás vykoná stavebná firma. Niektoré spoločnosti ponúkajú tiež pomoc pri vyhotovení projektu domu a zastupovanie pred stavebným úradom na získane stavebného povolenia. Môžete sa stretnúť s ponukou realizácie kanalizačných, plynových a elektrických prípojok. V balíčku služieb môže byť zahrnutá dokonca aj kolaudácia.

Stavba domu bez starostí

Stavba domu na kľúč vás odbremení od starostí so zháňaním materiálov a odborníkov na jednotlivé odborné činnosti. To všetko vám dodá stavebná firma. Realizácia stavby bude vďaka zabehnutému systému spoločnosti prebiehať oveľa rýchlejšie. Prinesie vám aj iné výhody:

- Ušetríte energiu a nervy pri zháňaní rôznych živnostníkov a snahe dodržať naplánované termíny.

- Ušetríte množstvo času, ktoré by ste strávili nielen na stavbe, ale aj štúdiom technologických postupov, nákupmi, prípravou občerstvenia pre brigádnikov z kruhu vašich priateľov a rodiny a podobne.

- Za komplexný servis síce zaplatíte viac, získate však lacnejšie ponuky na stavebné materiály, ktoré majú k dispozícii veľkoodberatelia.

- Stavebné firmy vlastnia potrebné dopravné prostriedky a mechanizmy, ktoré by ste si inak museli prenajať.

Ako dlho to bude trvať? Ak staviate murovaný rodinný dom, môžete sa vopred tešiť, že sa do neho nasťahujete už o 6 - 8 mesiacov.